Stories


2022/10/12

EN | 3 OBJECTS - 3 STORIES

Pop-up exhibition for Budapest Design Week 2022

‘The spaces
we create
are who we are.’


A quote that we adopted as a motto for our exhibition during Budapest Design Week, when we opened our workshop in Népsziget, Budapest.
Inspired by our travels and project-work abroad, we created 3 characters and paired them with one home accessory each from our 3 x 3 collection. Through these interior snapshots we told their stories and imagined their homes in different cities that we feel connected to. Which could be yours?

3 x 3 COLLECTION
Nature and neon contrasted. A dynamic relationship between wood and colour. 3 kinds of wood (blonde maple, classic oak and black walnut) are paired with 3 neon colours (yellow, orange, pink) and created into minimal and practical objects for everyday use.


01
PERSON 
Mikkel, 16 yrs old
SPACE
Copenhagen, Denmark
OBJECT

Pötty hanger, maple-neon yellow





02.

PERSON
Marika, 86 yrs old
SPACE
Budapest, Hungary
OBJECT

Egó mirror with shelf-neon pink variations





03.

PERSON
Juanita, 36 yrs old
SPACE
Merida, Mexico
OBJECT

book end, black walnut with neon orange



photo credits: Réka Hegyháti, Laci Kőhegyi
thanks to: Pilea Projekt, Chu-Chu Patch, Miqrama knots, Daken Studio


#3x3 collection

#workshop

#event
#exhibition



back




2022/10/09
HU | Nyitott stúdió

NEONGREY MŰHELYLÁTOGATÁS ÉS TÁRGYSIMOGATÁS

_program:
Pop-up kiállítás a 3x3 tárgykollekciónak
Műhelylátogatás és tárgysimogatás
Sztorizás és fröccsözés

_időpontok:
október 9. 14-16 óra
október 9. 16-18 óra

_részvételi szándékod a hello@neongrey.hu e-mailcímen jelezd

_link a FB eseményhez

Programunk a Budapest Design Week hivatalos eseményeként valósul meg.



EN | Open studio
NEONGREY OPEN WORKSHOP AND OBJECT FETISHISM

_what to expect:
Pop-up exhibition of the 3x3 capsule collection
Workshop visit focusing on objects and creation
Stories and spritz

_dates:
09. october 2-4 pm
09. october 4-6 pm
_please email us on hello@neongrey.hu for participating in the event

_link to FB event

Budapest Design Week official event


photo credits: Balázs Mohai

#event
#workshop



back



2021/09/18
HU | Pop-up műhelykiállítás
@Colony II. eseményen

Reflexió, mint visszatüköződés, észrevétel, elmélkedés.
A színes derengés az egyik visszatérő motívuma tárgyainknak. Ezzel az effekttel csendesítjük le a vibráló neonszíneket, így közelebb hozva a tárgyat és az embert. A dirketben harsány, ütős neonszínek messziről kiáltanak, jeleznek, nélkülözve minden intimitást. Mikor ezeknek a reflexeit használjuk pont az ellenkezőjét érjük el: közeledni kell, észrevenni a titkos részleteket, amelyek csak jó fényviszonyokban és bizonyos szögből látszanak. Mi ezzel a közvetettséggel szeretnénk közvetlenséget elérni tárgykollekciónkban. Az ember és a tárgy így lesznek egyből cinkostársak. Hisszük, hogy ezek a titkok és figyelmes részletek adják azt a pluszt az élettereinkhez amitől egy szürke hétköznap is színesebb lesz.

A kiállítás a Colony II. esemény részeként jött létre, ahol egy napig a Népsziget hajójavító gyártelepén dolgozó művészek, alkotók nyitották ki műhelyüket, tereiket, készültek kiállítással, beszélgetésekkel.
Az esemény időpontja: 2021. 09. 18.  15- 21
Helyszín: 1044 Budapest, Zsilip utca 9

Infó:
link a FB eseményhez



EN | Pop-up exhibition 
@Colony II. event

Reflection as impression, obervation, contemplation. Colour reflex is one of the recurring motifs of our objects. With this effect we silence the vibrant colours, bringing the object and the observer closer together. The direct, bold neon colors shout and signal from afar, without any intimacy. When we use reflexes of neon colours we achieve exactly the opposite: we have to come closer and discover the secret details, that are only visible in good light conditions and from a certain angles. With this indirect approach we encourage intimacy, thus the object and its observer become accomplices. We believe that these personal connections made between men and objects are the important ones that can elevate our everyday living environment.

The exhibition was part of Colony II. 
18.09.2021. 
Location: 1044 Budapest, Zsilip str 9
‘Studios once again open their doors to the public for a day on the MAHART area (ex-shipyard factory) at Népsziget to present their works in the form of exhibitions and studio visits.
What to expect? Fine art, postindustrial vibes, drinks, music and bogrács.

Info & Contact:
FB event link


photos: Réka Hegyháti

SEE MORE EXHBITION PHOTOS >> HERE 

#3x3 collection
#event
#exhibition
#workshop



back

Stories


2021/10/11
HU | 1 TÁRGY = 100 KÉP


INTRO Az ülőalkalmatosság, legyen az szék, ülőke, hokedli, lóca, sámli, pad, puff vagy zsámoly, az egyik legalapabb bútordarabunk, mégis -vagy épp ezért- nagyon izgalmas. Minket egy Arne Jacobsen szék ugyanannyira lázba hoz, mint egy utcai árus műanyag ülőkéi. Az utóbbiak nekem (Viki) személyes kedvenceimmé váltak utazásaim során, és arra lettem figyelmes, hogy mindig van egy-két kép ezekről a banális tárgyakról. Ezeket szeretném most megosztani, egy-egy rövid helyzetleírással együtt. (Boltok, vásárok székei nem érnek, ezért leginkább Ázsiából szemezgetek.)

INDIA Székfelhozatalban eddig India viszi a prímet.  A megkerülhetetlen műanyag szék minden szent helyet egyből otthonossá tesz.Ezeknél külön figyelmet igényel a hátlap-mintázat változatossága. Főleg az üresen álló székeket szeretem, mert azok néptelensége is mindig történetet mesél. Kiválóan mutatja az emberek szociális viszonyát és szokásait.

helyszín | India: Hyderabad, Cochin, Goa



EN | 1 OBJECT = 100 PICTURES


INTRO Seating is the most basic furniture we know. Probably that’s why it is so fascinating. It can be a stool, a bench, a chair, a pouf, a footrest. We get equally excited about an Arne Jacobsen chair as well as the plastic stools of a street vendor. I (Viki) have a passion of photographing them, so here they come with some ‘in situ’ description. Hope you enjoy the trip.

INDIA You can’t beat India when it comes to plastic chairs. They make the holiest places feel right at home. Also pay attention to the patterns of the back -I told you, they are not joking. My personal favourites are the ones left empty, as they can say so much with their not-being-occupied status. They are telling stories of socail connections and habits, better than any words.


location | India: Hyderabad, Cochin, Goa




#inspiration

#seat


back

Stories


2021/08/28

HU | REFLEXIÓ A ‘TÁRGYAK TITKOS ÉLETE’ CÍMŰ KIÁLLÍTÁSHOZ
NEONGREY X Csizik Balázs kiállítás


Miért kell egy termékkollekciónak kiállítás?

‘Hát éppen ez az, amiben különbözni szeretnénk és meg szeretnénk mutatni, miben mások ezek a tárgyak, mint más kisbútorok, lakáskiegészítők. Ebben Csizik Balázs nagyon jó tettestársunk volt, akit azért kerestünk meg, hogy a kollekciót lefotózza -kreatívan. Így utólag a körülmények is a kezünkre játszottak -köszi covid- és Balázs a tárgyainkkal elvonult saját műtermébe, ahol zavartalanul ismerkedett velük. Ebből lett ez a nagyon dögös fotósorozat, amelynek válogatott darabjai a kiállításon megjelentek. Nagyon izgalmasnak találtuk, hogy Balázs a tárgyakat csak formailag nézte és szabadon asszociálva épített belőlük kompozíciókat, vagy helyezte őket térbe vagy térnélküliségbe. Ő is kontrasztokkal dolgozik, amelyek nála képi jellegűek, de nagyon jól kihangsúlyozzák a tárgyak geometriáját, minimalizmusát és líraiságát. Kiállításra pedig azért gondoltuk, hogy szükségünk van, hogy ezt a párhuzamot egy térben is be tudjuk mutatni. Bár más területen dolgozunk, mégis folyamatainkban és eszköztárunkban hasonló dolgokkal operálunk.


Ezért hoztunk létre egy olyan teret, ahol két oldalról kiindulva, a térben vezetve követhetjük azt a ‘flow’-t ahogy dolgozunk. Nálunk és Balázsnál is a kiindulópont egy műhely, egy alkotótér, ahol archetípusokkal, talált tárgyakkal és anyagokkal is dolgozunk, kísérletezünk. Aztán ebből a közegből kilépve találkozik a két világ: a tárgyi és a képi. Balázs fotói néha szinte kilépnek a képtérből, annyira realisztikusak, viszont az ábrázolt tárgyak funkciójuktól teljesen megfosztottak. Mi (NEONGREY) a tárgykollekciót úgy mutattuk be, hogy a struktúrája jól megmutatkozzon és minden tárgy működés közben kerüljön bemutatásra. Fontosnak éreztük, hogy a színeket -pontosabban azok reflexeit- kihangsúlyozzuk, így ezeket kiállítási displayekkel is erősítettük, amelyek jól kommunikáltak Balázs kompozícióival.

Igazából a kiállítás tervezése alatt volt egy kis bizonytalanság-érzetünk, hogy végül a két világ hogyan fog összetalálkozni, de mikor minden a helyére került, nagyon elégedetten léptünk hátra, mert elértük azt, amit szerettünk volna: egy érdekes metszetet, amelyben két médium mutatkozik be egyensúlyban, mégis dinamikusan.’

/ Horváth Viki gondolatai /







Fotók: Csizik Balázs, Simon Zsuzsanna
MEGNYITÓ FOTÓK ITT


#3x3 collection

#event
#exhibition


back